KONGRES ENVICON 2023 - o środowisku, dla środowiska

Aktualności - KONGRES ENVICON 2023 - o środowisku, dla środowiska

KONGRES ENVICON 2023 - o środowisku, dla środowiska

KONGRES ENVICON 2023 - o środowisku, dla środowiska

Zapraszamy do udziału w 27. Kongresie Ochrony Środowiska ENVICON, który nasze Stowarzyszenie objęło patronatem branżowym. Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 12-13 grudnia 2023 r. we Wrocławiu w Q Hotel Plus Wrocław Bialany oraz online.

Podczas Gali już po raz drugi zostanie wręczony Puchar Recyklingu „Ekosynergia” 🏆 dla najlepszego w zakresie gospodarki odpadami związku międzygminnego przyznany przez nasze Stowarzyszenie.

Poniżej udostępniamy informację otrzymaną od organizatora - Firmy Abrys:

Kongres ENVICON jest z pewnością największym i najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem dotyczącym ochrony środowiska w Polsce. Od lat gromadzi ekspertów z branży, przedstawicieli biznesu, firm komunalnych czy organizacji branżowych. Silnie reprezentowani są także członkowie administracji rządowej i samorządowej oraz naukowcy. Organizowany przez nas Kongres jest opiniotwórczym wydarzeniem, które wyprzedzając trendy, wskazuje tematy kluczowe dla branży. Podczas Kongresu odbędzie się 7 sesji tematycznych, w ramach których stawiamy na dyskusję i dialog, szukając sprawdzonych rozwiązań i dobrych wzorców. Inauguracja, czyli Strefa dialogu #wybieramsrodowisko będzie kontynuacją dyskusji zapoczątkowanej z reprezentantami największych komitetów wyborczych w sierpniu 2023 r.

Gospodarka komunalna stoi przed wielkimi wyzwaniami i barierami rozwojowymi. Sprostanie im zależy w dużej mierze od polityki państwa, tworzonego prawa, modelu funkcjonowania gospodarki komunalnej. Przyszłość jest zatem głównie w rękach polityków, dlatego w imieniu największych organizacji samorządu terytorialnego, izb gospodarczych branży odpadowej, ciepłowniczej i wodociągowo-kanalizacyjnej organizujemy spotkanie z reprezentantami wszystkich klubów parlamentarnych, by zapytać ich o kluczowe dla branży kwestie.

Kolejne zaplanowane sesje w ramach Kongresu to: Gospodarka odpadami, Gospodarka wodno-ściekowa; Samodzielność energetyczna – klucz do bezpieczeństwa i rozwoju przemysłu; ESG, greenwashing i relacje społeczne; Polsko-Ukraińskie Forum Gospodarcze oraz Efektywne zarządzanie gospodarką komunalną w różnych modelach własnościowych. Współpraca sektora prywatnego i samorządowego. 

W dniu poprzedzającym Kongres spotkajmy się na Abrysówce - naszym nieformalnym, zapoznawczym spotkaniu biznesowym. To doskonała okazja na nawiązanie nowych kontaktów już przed rozpoczęciem wydarzenia. Odbędzie się ona w restauracji Tarasova zlokalizowanej na ostatnim piętrze hotelu, z widokiem na panoramę Wrocławia.

Zwieńczeniem pierwszego dnia obrad Kongresu będzie uroczysta Gala, podczas której wręczane są nagrody dla zasłużonych w branży ochrony środowiska. Wydarzenie uświetni występ gwiazdy wieczoru – Budki Suflera. 

Strona Kongresu: https://envicon.abrys.pl/

Lokalizacja: https://www.qhotels.pl/bielany-wroclawskie

Kongres ENVICON to najważniejsze podsumowanie roku w branży ochrony środowiska, na którym nie może Państwa zabraknąć.